کتاب رازهای پنهان پول مایک ملونی جنبش ضد ربا
رازهای پنهان پول
تولیدات جنبش
نویسنده: مایک مالونی
http://book.reba.ir/?p=195

ربا، دکترین نیازمحور جنگ نرم


ربا، از راه نیاز آحاد جامعه، در محیط اقتصادی شکل‌گرفته و شیوع می­یابد. شیطان در جنگ نرم، که درنهایت، هدفی جز ممانعت از شکل­گیری عرش الهی بر قلب مؤمن را دنبال نمی­کند، در مرحله­ی دوم، پس از پیدایش عرش‌الرحمن در قلب مؤمن، درصدد ویران نمودن و واژگون ساختن آن است. کودتای شیطان در تخریب عرش‌الرحمن در قلب مؤمن، از راه ربا محقق می­شود. ربا، دکترین شیطان برای کودتا علیه عرش­الرحمن است؛ لذا ربا، در زمره­ی مخرب­ترین دکترین­های جنگ نرم دسته­بندی می­شود، زیرا به‌گونه‌ای خزنده و از راه نیازهای معیشتی بشر وارد می‌شود.


  ربای مدرن، جنگی تمام‌عیار علیه خدا


شیطان در هر برهه‌ای به ابزارهای خود برای دشمنی با انسان شکل و رنگ تازه‌ای می‌دهد. در عصر حاضر نیز با تبدیل ربای فردی به ربای مرکب در قالب مراحل پیچیده خلق پول تلاش کرده تا به این دکترین مخرب، چهره‌ای پیچیده و غامض بدهد؛ و اکنون نظام بانکداری با تجربه‌ای ۷۰۰ ساله توانسته به نحو پیچیده‌ای سود و منفعتی بدون کار و تجارت به دست آورد و زحمات مردم را تصاحب کند؛ و ماهیت ربا نیز چیزی به‌جز به دست آوردن سود و منفعت از پول بدون کار و تجارت نیست.


ربای موجود در جوامع امروزی را می‌توان در چهار سطح دسته‌بندی کرد، ربای فردی و سنتی، ربای بانکی،‌ربای دولتی و ربای جهانی و دو سطح اخیر ربای ذکرشده به نحو پیچیده‌ای توسط لیبرالیسم تئوریزه شده و توسط تجارب خاندان‌های یهودی که هم‌اکنون نیز، از مسئولین و صاحب‌منصبان بانک‌های جهانی هستند اجرایی شده است. از همین روست که تمام همّ جنبش بر این قرارگرفته تا به جمله امام خمینی(ره) مبنی بر : «پول نباید کار بکند[۱]»، جامه عمل بپوشاند. زیرا اگر پول در جامعه‌ای کار کند تولید و تجارت از رونق می‌افتد و جامعه به جایی می‌رسد که  هنری فورد در مرثیه آن جامعه می‌گوید: «مردم ما از سیستم بانکداری سر درنمی‌آورند؛ چون اگر به آن پی می‌بردند پیش از طلوع خورشید فردا انقلاب می‌کردند.» و این انقلاب تنها از راه ارتقاء سواد مالی جامعه و آگاهی بخشی به آن‌ها ممکن است.


مایک مالونی، تاجر طلای‌است که این سوال برای او پدید آمده بود که پول چیست؟ و در مسیر پاسخ به این جواب به مواردی می‌رسد که در مستند رازهای پنهان پول به آن اشاره کرده است. او در این مستند تلاش دارد تا با زبانی ساده مراحل پیچیده فرایند تملیک ثروت و کار شما، از طریق «کار کردن پول» که همان ربای کلان است را معرفی کند.


گرچه مایک مالونی کتابی با همین عنوان نیز به رشته تحریر در آورده که در آن به‌صورت علمی و تخصصی به این موضوع پرداخته اما اعضای جنبش ترجیح دادند تا مستند را پیاده و تبدیل به کتاب کنند تا سادگی و همه فهم بودن موضوع حفظ شود. و از مفاهیم پیچیده اقتصادی موجود در کتاب مذکور دوری شود.


موضوع ماهیت پول و خلق پول یکی از موضوعات بنیادی در نظام معیشتی است. از همین روست که استاد حسن عباسی در جلسات ۵۲۱ الی ۵۲۴ کلبه کرامت از این مستند به عنوان ابزار کمک آموزشی در تعلیم خود استفاده کرده‌اند، که برای بررسی عمیق‌تر موضوع شما را به مشاهده این جلسات ارجاع می‌دهیم. امید است با مطالعه این کتاب و مشاهده جلسات مذکور فهم دقیق‌تری از موضوع خلق پول بدون پشتوانه پیدا کنید.


جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا


پاییز ۱۳۹۵


[۱] صحیفه امام خمینی جلد ۱۸

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
nowarعباس Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
عباس
Guest
عباس

سلام و خدا قوت
چطور میتونیم کتابهای ارائه شده رو تهیه کنیم .آیا فروشگاه خاصی هست که بشه از اونجا خرید و یا اینترنتی بتونیم خرید کنیم؟