در اسلام پول نباید کار کند
ربازدایی
نویسنده: آیت‌الله حائری شیرازی
http://book.reba.ir/?p=26
آیت‌الله حائری شیرازی یکی از فقیهان معاصر بوده که در زمینه اقتصاد و معیشت نسبت به دیگر علمای حاضر اعلم‌تر بوده و از ژرف‌اندیشی بیشتری در این مورد برخوردار می‌باشند. کتاب فرا روی شما یکی از کتب این شخصیت وارسته است. که پس از صحبت با ناشر محترم آن مجوز انتشار عمومی و رایگان آن توسط جنبش ممانعت از جنگ با خدا اخذ شده است.

in-islam-money-wont-work


متن درج شده در پشت جلد کتاب:

اگر چنانچه ربا در یک کشوری مثل کشور ما خدای نخواسته، باز در بانکش، در تجارتش، در بین مردمش باشد، ما نمی‏‌توانیم بگوییم که ما جمهوریمان جمهوری اسلامی است، محتوای جمهوری، اسلامی‏ است. از این جهت باید کارشناسان، علما در این مسئله بسیار فعالیت کنند، دقت کنند که ما را از این گرفتاری نجات بدهند، و ملت هم باید توجه بکنند به اینکه مواجه هستند با یک همچو چیزی که قرآن کریم می‏فرماید: «فَاْذَنُوا بِحَرْبٍ مِنَ اللّه‏ِ وَ رَسُولِه؛ اِعلام جنگ بکنید با خدا». و اگر چنانچه بانکداری به آن معنایی که در جاهای دیگر هست رواج پیدا بکند، مردم از صنعت و کار و سایر چیزها باز می‏ مانند، می‏ نشینند توی خانه شان و پولشان برایشان کار می‏کند و حال آنکه پول نباید کار بکند.
صحیفۀ امام، جلد ۱۸، سخنرانی در دیدار با جمعی از مسئولین اقتصادی کشور: نمازی (وزیر امور اقتصادی و دارایی) ـ عباسعلی زالی (وزیر کشاورزی) ـ بیژن زنگنه (وزیر جهاد سازندگی) ـ محسن نوربخش (رئیس کل بانک مرکزی)، گروهی از کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانکها و کشاورزان نمونه سراسر کشور

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of